Web Mail Nedir?

İnternet sayfa site sahipleri Webmail ile kendilerine bir domain aldıklarında bu domain uzantısına sahip olan mail adresleri oluşturmalarını sağlayan bir sistemdir.

Webmail, kurumsal firmaların yazışmaları ve verileri alım-gönderim işleri için kullandığı bir mail sistemidir. Çoğu vakit bir firmanın internet sayfasındaki iletişim bölümüne girdiğinizde gmail, hotmail, yahoo gibi mail servislerini göremeyiz. Bunun adına firmalar Mesela info@siteadresi.com gibi bizzat Meydan adlarının uzantısına sahip olan mail adreslerini seçenek ederler. yalnızca info değil firma büyüdükçe ayrımlı ön ekler kullanıldığını görebilirsiniz.

Örneğin muhasebe@siteadresi.com veya teknikdestek@siteadresi.com gibi çoğaltılabilen ön ekler ile sorunları ve veri akışınızı departmanlara bölebilir ve işlerinizi henüz az yorucu bir şekilde yürütebilirsiniz. Biliyorsunuz ki mail sistemlerinin kendilerine göre Emniyet yöntemleri Mevcut. şayet girişte verdiğiniz saklı sorunuzun yanıtını veya yedek mail olarak verdiğiniz maili unuttuğunuz taktirde mail girişi ile alakadar sıkıntı yaşayabilirsiniz. Özellikle kısa vakitte Hotmail açısında büyük bir Emniyet sıkıntısı yaşandığını biliyoruz. IP ile alakadar dahi güvenliği Çok ciddiye Meydan Hotmail bir çok kullanıcının bu profili unutmasından Ötürü sıkıntıya uğramasına Neden oldu diyebiliriz. İşte bu konularda sıkıntı yaşamamanız açısından mail akışlarınızın bizzat sunucunuz üzerinden olmasını isteyebilirsiniz. Tabii ki bunu düşünürken güvenliğini sizin veya hosting firmanızın aldığı bu sunucunun Hotmail’e oranla ne kadar dayanıklı, Daimi ve güvenli olacağını bir düşünmeniz gerektiği de net.

Nasıl ki firmalar bir web sayfası kurmak istediklerinde bir blog sayfası üzerinden ücretsiz olarak bu işlemi gerçekleştirmek adına domainhosting satın alıp kurumsal bir görüntü yaratmak için tasarım, yazılım vs. fiyatı ödüyorlarsa mail de bu kurumsallığı tamamlayan Mühim bir unsurdur.

Yandex Google Outlook gibi mail servislerine entegre edilmesinden Ötürü rastgele bir sunucu çökmesi veya ayrımlı bir Menfi vaziyet karşısında maillerinizi güvende saklayabilirsiniz. Bundan Ötürü site sahiplerinin mutlaka Webmail kullanmasını öneririm..