•  
  •  
  •  

Haberler

WordPress SEO Uzmanı
WordPress SEO Uzmanı

WordPress SEO Uzmanı

Güzel Bir web sitesi kuracaksınız fakat fazla maliyeti olmasını istemiyorsunuz bu durumda ilk akla gelen WordPress Açık Kaynak olması ve kullanıcılar açısından kolay kullanımı ve Seo yönünden mantıklı olarak bir seçim olucaktır wordpress genel olarak her sektöre uygunluk sağlaya biliyoruz peki siteyi kurup icerik veya ürün girip beklemek yetiyormu tabikide hayır kurmuş olduğunuz web sitenizin arama motorlarına uygun hale getirmek gerekiyor wordpress seo uzmanı olarak bunları nasıl yapacağız size sırasıyla anlatacağım.

WordPress SEO ayarları nasıl yapılmalidır ?
ilk başta SEO Eklentisi seçiminiz doğru olmasına özen gösterin genelde All In One seo pack veya Yoast gibi bir seo eklentsini tercih edilir peki bu eklentileri nasıl kulanırız.

Wordpress All In One seo pack eklentisi  Kurumsal sektör için en idal ve tavsiye edebileceğim eklenti all one seo pack eklentisidir bu eklenti seo açısından kurumsal kimliğe sahip firmalar açısından ve seo yapılandırma işleminde sayfa, post ve kategori başlıkları, açıklamaları, anahtar kelimeler için elle tanımlayabilme için kolaylık sağlar aynı zamanda en performanslı çalışan eklentidir.
Wordpress Yoast seo eklentsini genelde blog siteleri için tavsiye edilir kurumsal bir işletme içinde kullanıla bilir all one seo pack eklentisine göre yönetim olarak ve kullanım olarak yeni kulanılıcılar için zor gelebilir fakat bu iki eklenti seo açısında wordpress alt yapısını kullananlar için kesinlikle kullanmalısınız.

Wordpress Kalıcı bağlantı ( permalink ) ayarlarını nasıl olmalıdır?
Arama motorları tarafından linklerin daha düzgün anlaşılmasını için sef link yapılandırmasını düzgün yapın.
Önerilen en iyi kalıcı bağlantı ayarı /%postname%/ veya /%postname.html%/ şeklinde kullanabilirsiniz.

Wordpress Robots.txt ayarları nasıl yapılır
Tavsiye edebilceğimiz robots.txt dosyasın bu şekilde yapmanız daha iyi olucaktır.

User-agent: *
Disallow: /cgi-bin/
Disallow: /wp-admin/
Disallow: /wp-includes/
Disallow: /wp-content/
Disallow: /archives/
Disallow: /author
Disallow: /comments/feed/
User-agent: Googlebot-Image
Allow: /wp-content/uploads/

Sitemap: http://www.siteadi.com/sitemap.xml

Wordpress Site hızını yapılandırma
WordPress sitelerin hız konusunda Cache eklentisi vazgeçilmez eklentilerden biridir peki eklenti olarak ne kullanabiliriz ( Wp fastest cache) veya (LiteSpeed Cache) eklentisi hız konusunda size fayda sağlıyacaktır.

WordPress alt yapısını kullanımı
wordpress hiç kullanmamış bir kullanıcı için wordpress kurumsal veya bireysel olarak dogru seçimmi sorusu oluyor kısaca açıklayalım.

WordPress alt yapısı kurumsal sektör ve bireysel web siteler için uygundur özel yazılımlara göre kullanımı kolay aynı zamanda arama motorlarına uygun bir şekilde yapılandırılması durumunda gönül rahatlığıyla tercih edilebilir.
Web tasarım bilgisi olmayanlar için bir profesyonel wordpress uzmanın dan veya seo uzmanı dan destek almanız tavsiye ederim

Devamını Oku
Yandex Mail Kullanmalısın
Yandex Mail Kullanmalısın

Yandex Mail Kullanmalısın

Yandex, 20 yıl Evvel Rusya’da Arady Volozh ve Ilya Segalovich tarafından kurulmuştur. Yandex’i kuran bu iki şahıs özdeş vakitte programcıdır. Bununla beraber Yandex şu anda oldukça Çok ülkede yaygın bir biçimde kullanılmaktadır. O ülkeler; Kazakistan, ak Rusya, Türkiye ve Ukrayna’dır. Tıpkı Google gibi etkinlik sürdürmekte olan Yandex mail, bilgi sahibi olmak isteyenler için kurulmuş bir platform görevi görmektedir. Sanal ortamda bilgi akışı sağlayan bu platform, Bilhassa Türkiye’de Google’dan sonra en çok kullanılan arama motorudur. Yandex, yalnızca arama motoru platformu değil, özdeş vakitte harita, e-posta ve oyunlar gibi oldukça Çok özelliği de bünyesinde barındırmaktadır. Yandex’in en çok kullanıldığı ülke, piyasaya çıkmış olduğu Rusya’dır.

Yandex’in Özellikleri Nelerdir?

Yandex, müşterilerinin aradığı her şeyi bulmayı hedeflemekte olan bir arama motorudur. Kullanıcılarına Daimi aktüel içerik sağlamayı hedefleyen Yandex, şu anne kadar bunu başarmış olarak gözükmektedir. nihayet dakika haberlerine kadar bütün aktüel içerikleri ve aktüel olmayan içerikleri, bünyesinde barındırmaktadır. Bunun yanı Dizi günlük olarak takip edilebilecek olan hava vaziyeti raporları gibi henüz nice özelliği bulunmaktadır. Yandex, kurulmadan Evvel insanlara yararlı olabilmeyi hedefledi. nihayet aşama başarılı olan bu platformla, hedefledikleri başarıyı ele geçirmiş olarak gözükmekteler. Bunun dışında Yandex, Türkiye’deki faaliyetlerini henüz da artırmayı ve Türklere ezilet bir arama motoru sunmayı amaçlamaktadır. Yandex arama motoru, her Yepyeni güne ayrımlı bir hava katma ve yenilikçi tavırlar sergilemeyi kendisine ilke edinmiş durumdadır. Kullanıcılarının internet sayfa ortamında itimat içerisinde arama faaliyetlerini sürdürmesi için virüs içermekte olan siteleri uyarıyor ve bizlere henüz güvenli bir ortam yaratmaya çalışmaktadır.

Yandex’te Neler Mevcut?

internet sayfa Aramaları: Yandex’in asıl müessese emeli, bir arama motoru olmaktır.

E-Mail (YandexMail): Kullanıcılarına güvenli bir ortam sunan ve kullanışlı bir arayüze sahip olan YandexMail, sınırsız bir biçimde e-posta gönderme ve alma hizmeti sunmaktadır. Biricik bir posta içerisinde 3 Gigabyte’a kadar gönderilmesine İmkan sağlamaktadır. Şu Lahza Yandex gibi Biricik bir seferde 3 Gigabyte’lık dosya gönderme imkanı sunan hiçbir firma bulunmamaktadır. Bunun yanı Dizi dosya uzantısı ayrım etmeksizin e-posta gönderimi sağlanabilmektedir (örn: .doc, .pdf). Bunun yanı Dizi e-postaları filtreleme özelliği de bulunmaktadır.

Yandex Haber: nihayet dakika haberleri paylaşan bir servis olan Yandex, bu verileri Daimi yenilemektedir. Bu işlemi yapmasındaki erek, insanların gündemden Daimi haberdar olmalarını sağlamaktır. Bunun yanı Dizi alıntı haberleri de bünyesinde barındıran Yandex, sayfa içerisinden kaynak kısmı belirterek, haberin henüz Çok içeriğini kullanıcılarına sunmaktadır.

Yandex Harita: Yandex, Daimi yenilenmekte olan harita sistemi ile kullanıcılarının gitmek istediği bir yeri hatıranda çıkartmaktadır. Harita sistemi için milyon dolarlar harcayan Yandex, harita ile alakadar Türkiye 1.si diyebilmek mümkündür. Telefonlar için Hususi uygulamaları da bulunan harita servisi, Türkiye’nin her ilin, her ilçesini ve her mahallesini bilmektedir. Sizlerde telefonunuza bu uygulamayı indirerek, gitmek istediğiniz ve bilmediğiniz bir yeri hatıranda öğrenebilirsiniz.

Devamını Oku
Web Mail Nedir?
Web Mail Nedir?

Web Mail Nedir?

İnternet sayfa site sahipleri Webmail ile kendilerine bir domain aldıklarında bu domain uzantısına sahip olan mail adresleri oluşturmalarını sağlayan bir sistemdir.

Webmail, kurumsal firmaların yazışmaları ve verileri alım-gönderim işleri için kullandığı bir mail sistemidir. Çoğu vakit bir firmanın internet sayfasındaki iletişim bölümüne girdiğinizde gmail, hotmail, yahoo gibi mail servislerini göremeyiz. Bunun adına firmalar Mesela info@siteadresi.com gibi bizzat Meydan adlarının uzantısına sahip olan mail adreslerini seçenek ederler. yalnızca info değil firma büyüdükçe ayrımlı ön ekler kullanıldığını görebilirsiniz.

Örneğin muhasebe@siteadresi.com veya teknikdestek@siteadresi.com gibi çoğaltılabilen ön ekler ile sorunları ve veri akışınızı departmanlara bölebilir ve işlerinizi henüz az yorucu bir şekilde yürütebilirsiniz. Biliyorsunuz ki mail sistemlerinin kendilerine göre Emniyet yöntemleri Mevcut. şayet girişte verdiğiniz saklı sorunuzun yanıtını veya yedek mail olarak verdiğiniz maili unuttuğunuz taktirde mail girişi ile alakadar sıkıntı yaşayabilirsiniz. Özellikle kısa vakitte Hotmail açısında büyük bir Emniyet sıkıntısı yaşandığını biliyoruz. IP ile alakadar dahi güvenliği Çok ciddiye Meydan Hotmail bir çok kullanıcının bu profili unutmasından Ötürü sıkıntıya uğramasına Neden oldu diyebiliriz. İşte bu konularda sıkıntı yaşamamanız açısından mail akışlarınızın bizzat sunucunuz üzerinden olmasını isteyebilirsiniz. Tabii ki bunu düşünürken güvenliğini sizin veya hosting firmanızın aldığı bu sunucunun Hotmail’e oranla ne kadar dayanıklı, Daimi ve güvenli olacağını bir düşünmeniz gerektiği de net.

Nasıl ki firmalar bir web sayfası kurmak istediklerinde bir blog sayfası üzerinden ücretsiz olarak bu işlemi gerçekleştirmek adına domainhosting satın alıp kurumsal bir görüntü yaratmak için tasarım, yazılım vs. fiyatı ödüyorlarsa mail de bu kurumsallığı tamamlayan Mühim bir unsurdur.

Yandex Google Outlook gibi mail servislerine entegre edilmesinden Ötürü rastgele bir sunucu çökmesi veya ayrımlı bir Menfi vaziyet karşısında maillerinizi güvende saklayabilirsiniz. Bundan Ötürü site sahiplerinin mutlaka Webmail kullanmasını öneririm..

Devamını Oku
Kocaeli Web Tasarım
Kocaeli Web Tasarım

Kocaeli Web Tasarım

Kocaeli internet sayfa Tasarım

Haldız Kurumsal İnternet Hizmetleri yalnızca Sakarya değil, Türkiye'nin bir çok ayrımlı ilinde müşterilere sahiptir. Kaliteyi arayan, nitelikli Amel isteyen her sektörden firma, yapmış olduğumuz işlerdeki imzamızdan veya Mükafat sitelerinden bize ulaşmaktadır. Dolayısı ile Mediaclick için sizin Kocaeli veya bir Diğer ilde olmanızın önemi yoktur. Lüzumlu brief toplantıları ve proje toplantıları sizin ofisinizde yapılır.

Ayrı olarak Kocaeli'de bir çok müşterimiz olduğunu ve bir çok başarılı Kocaeli internet sayfa Tasarım projeleri yapmış olduğumuzu belirtmek isteriz.

Güzel Kocaeli Hakkında

Kocaeli; Asya ve Avrupa’yı birbirine bağlayan yolların kavşağında bulunan Marmara Denizi’nin ve Marmara Bölgesi’nin doğusunda yer Meydan bir İl’dir. Kuzeyde Karadeniz, doğuda ve güneydoğuda Sakarya, güneyde Bursa batıda Yalova ve İstanbul illeri yer almaktadır.

Kocaeli'de hizmet bölgelerimiz

Kocaeli Web Tasarım, İzmit web, Derince web, Körfez web, Gebze web, Gölcük web, Karamürsel web, Kandıra web, Başiskele web, Kartepeweb , Çayırova web, Darıca web, Dilovası web

Devamını Oku
SEO Ajansı
SEO Ajansı

SEO Ajansı

 

SEO ajansı websitenizin arama sonuçların öne çıkmasına yardımcı olan kurumlardır. Ücretiniödediğiniz takdirde sitenizi belirlediğiniz anahtar kelime üzerinde ilksayfalara hatta ilk sıraya çıkarmak için çalışmalar düzenlerler. Bu işi ekiplerile beraber yapanların yanı sıra tekil olarak da çalışanlamış olur bulunmaktadır. SEOajansının ilk görevi, sipariş veren ferdin web sitesini detaylı bir şekildeanaliz etmektir. Site analizi sonucunda site içi SEO ayarları sorunları, SEOpuanlama, site hızı problemlerı tespit edilir. Bu kapsamda çeşitli ayarlamalaryapılır ve site SEO uyumlu hale getirilir. Fakat tüm işler bununla sınırı olankalmaz. SEO kelimesi kapsamlı bir iş gerektirir. Yanlış ve eksikuygulanabilecek adımlarda siteniz tümüyle arama motorlarından silinebilir. Oyüzden işini bilen, bolca bolca referansı olan SEO ajansı seçmek yararınızaolacaktır.

SEO ajansı siteiçi SEO işlerini hallettikten sonra, internet sayfasına en uygun anahtar kelimeleriseçer. Bu kelimeyi siz de seçebilirsiniz. O kelime üzerine çalımalar yapılarakGoogle şeklinde popüler arama motorlarında üst sıralara çıkmanız hedeflenir.Rekabeti yüksek olan kelimelerde bu süreç çok çok fazla sürebilmektedir. Köklüsiteler SEO açısından yeni açılanlara göre daha önde olmaktadır. Dolayısı ileişinizi ustalaşmış olarak yapmış olup bunu sürekli devam ettirmeniz lüzumlu. SEO işiiçerisinde en önemli unsur sabırdır. Sabır ve istikrar birleştiği süre başarıkaçınılmaz olacaktır. Google ve öteki popüler arama motorları üzerinde bulunantüm rakiplerinizi geçme şansınız vardır.

 

 

Tıkla Hemen Ara
08503465461

Devamını Oku