•  
  •  
  •  

Haberler

WordPress SEO Uzmanı
WordPress SEO Uzmanı

WordPress SEO Uzmanı

Güzel Bir web sitesi kuracaksınız fakat fazla maliyeti olmasını istemiyorsunuz bu durumda ilk akla gelen WordPress Açık Kaynak olması ve kullanıcılar açısından kolay kullanımı ve Seo yönünden mantıklı olarak bir seçim olucaktır wordpress genel olarak her sektöre uygunluk sağlaya biliyoruz peki siteyi kurup icerik veya ürün girip beklemek yetiyormu tabikide hayır kurmuş olduğunuz web sitenizin arama motorlarına uygun hale getirmek gerekiyor wordpress seo uzmanı olarak bunları nasıl yapacağız size sırasıyla anlatacağım.

WordPress SEO ayarları nasıl yapılmalidır ?
ilk başta SEO Eklentisi seçiminiz doğru olmasına özen gösterin genelde All In One seo pack veya Yoast gibi bir seo eklentsini tercih edilir peki bu eklentileri nasıl kulanırız.

Wordpress All In One seo pack eklentisi  Kurumsal sektör için en idal ve tavsiye edebileceğim eklenti all one seo pack eklentisidir bu eklenti seo açısından kurumsal kimliğe sahip firmalar açısından ve seo yapılandırma işleminde sayfa, post ve kategori başlıkları, açıklamaları, anahtar kelimeler için elle tanımlayabilme için kolaylık sağlar aynı zamanda en performanslı çalışan eklentidir.
Wordpress Yoast seo eklentsini genelde blog siteleri için tavsiye edilir kurumsal bir işletme içinde kullanıla bilir all one seo pack eklentisine göre yönetim olarak ve kullanım olarak yeni kulanılıcılar için zor gelebilir fakat bu iki eklenti seo açısında wordpress alt yapısını kullananlar için kesinlikle kullanmalısınız.

Wordpress Kalıcı bağlantı ( permalink ) ayarlarını nasıl olmalıdır?
Arama motorları tarafından linklerin daha düzgün anlaşılmasını için sef link yapılandırmasını düzgün yapın.
Önerilen en iyi kalıcı bağlantı ayarı /%postname%/ veya /%postname.html%/ şeklinde kullanabilirsiniz.

Wordpress Robots.txt ayarları nasıl yapılır
Tavsiye edebilceğimiz robots.txt dosyasın bu şekilde yapmanız daha iyi olucaktır.

User-agent: *
Disallow: /cgi-bin/
Disallow: /wp-admin/
Disallow: /wp-includes/
Disallow: /wp-content/
Disallow: /archives/
Disallow: /author
Disallow: /comments/feed/
User-agent: Googlebot-Image
Allow: /wp-content/uploads/

Sitemap: http://www.siteadi.com/sitemap.xml

Wordpress Site hızını yapılandırma
WordPress sitelerin hız konusunda Cache eklentisi vazgeçilmez eklentilerden biridir peki eklenti olarak ne kullanabiliriz ( Wp fastest cache) veya (LiteSpeed Cache) eklentisi hız konusunda size fayda sağlıyacaktır.

WordPress alt yapısını kullanımı
wordpress hiç kullanmamış bir kullanıcı için wordpress kurumsal veya bireysel olarak dogru seçimmi sorusu oluyor kısaca açıklayalım.

WordPress alt yapısı kurumsal sektör ve bireysel web siteler için uygundur özel yazılımlara göre kullanımı kolay aynı zamanda arama motorlarına uygun bir şekilde yapılandırılması durumunda gönül rahatlığıyla tercih edilebilir.
Web tasarım bilgisi olmayanlar için bir profesyonel wordpress uzmanın dan veya seo uzmanı dan destek almanız tavsiye ederim

Devamını Oku
SEO Ajansı
SEO Ajansı

SEO Ajansı

 

SEO ajansı websitenizin arama sonuçların öne çıkmasına yardımcı olan kurumlardır. Ücretiniödediğiniz takdirde sitenizi belirlediğiniz anahtar kelime üzerinde ilksayfalara hatta ilk sıraya çıkarmak için çalışmalar düzenlerler. Bu işi ekiplerile beraber yapanların yanı sıra tekil olarak da çalışanlamış olur bulunmaktadır. SEOajansının ilk görevi, sipariş veren ferdin web sitesini detaylı bir şekildeanaliz etmektir. Site analizi sonucunda site içi SEO ayarları sorunları, SEOpuanlama, site hızı problemlerı tespit edilir. Bu kapsamda çeşitli ayarlamalaryapılır ve site SEO uyumlu hale getirilir. Fakat tüm işler bununla sınırı olankalmaz. SEO kelimesi kapsamlı bir iş gerektirir. Yanlış ve eksikuygulanabilecek adımlarda siteniz tümüyle arama motorlarından silinebilir. Oyüzden işini bilen, bolca bolca referansı olan SEO ajansı seçmek yararınızaolacaktır.

SEO ajansı siteiçi SEO işlerini hallettikten sonra, internet sayfasına en uygun anahtar kelimeleriseçer. Bu kelimeyi siz de seçebilirsiniz. O kelime üzerine çalımalar yapılarakGoogle şeklinde popüler arama motorlarında üst sıralara çıkmanız hedeflenir.Rekabeti yüksek olan kelimelerde bu süreç çok çok fazla sürebilmektedir. Köklüsiteler SEO açısından yeni açılanlara göre daha önde olmaktadır. Dolayısı ileişinizi ustalaşmış olarak yapmış olup bunu sürekli devam ettirmeniz lüzumlu. SEO işiiçerisinde en önemli unsur sabırdır. Sabır ve istikrar birleştiği süre başarıkaçınılmaz olacaktır. Google ve öteki popüler arama motorları üzerinde bulunantüm rakiplerinizi geçme şansınız vardır.

 

 

Tıkla Hemen Ara
08503465461

Devamını Oku